banner7

Gürsu’da gençler için istihdam projeleri

Gürsu Belediyesi, istihdam odaklı hayata geçirdiği hibe projelerine bir yenisini daha ekliyor.

YEREL YÖNETİMLER 18.03.2020, 16:32
Gürsu’da gençler için istihdam projeleri

Gürsu Belediyesi Arge Müdürlüğü tarafından oluşturulan hibe proje çalışmaları kapsamında, "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) hibe çağrısına proje sunulacak.

Nisan Ayı’nda sunulacak olan projenin amacı; öğrenci ya da çalışan olmayan 15-29 yaş arası gençlere mesleki bilgi ve beceri kazandırmak, gençlerin geliştirilebilir becerilerinin iyileştirilmesini ve yönlendirme desteğiyle iş hayatına katılımını sağlamak.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Destek Programı (IPA) kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) hibe çağrısına sunulmak üzere hazırlanan proje için bölgedeki sanayicilerle işbirliği yapılmakta.

Gürsu Belediyesi deneme bonusu Arge Müdürlüğü proje ekibi, bölgedeki sanayicileri ziyaret ederek, üretimde en çok ihtiyaç duyulan meslekleri tespit ederek, en çok ihtiyaç duyulan iş alanlarını belirlemekte.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Arge Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Avrupa Birliği katılım öncesi mali destek proje çağrıları başta olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışı hibe proje çağrılarına sürekli proje sunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle bölgemize ve ülkemize katma değer oluşturmaya devam ediyoruz. İstihdam sağlama amaçlı oluşturmakta olduğumuz bu projeyle de gençlere eğitim ve iş olanağı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Proje kapsamında, sanayicinin en çok ihtiyaç duyduğu tespit edilen meslek alanlarından olan bakımcı, kalıpçı v.b. meslek dallarında eleman yetiştirilmek üzere mesleki atölyeler kurulacak.

Gençlere mesleki eğitim verildikten sonra yönlendirme desteği verilerek istihdamları sağlanacak. Projeyle her yıl 120 gencin mesleki bilgi ve beceri kazandırılarak istihdama katılması hedeflenmekte.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
banner8