banner9

banner7

Elif, Şahinbey’in gururu oldu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübümüzün sporcularından Elif Küçükarslan, işitme engelli olmasına rağmen aldığı başarılarla aşılamayacak engel olmadığını kanıtladı.

YEREL YÖNETİMLER 19.03.2020, 01:13
Elif, Şahinbey’in gururu oldu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübümüzün sporcularından Elif yatırımsız bonus veren siteler Küçükarslan işitme engelli olmasına rağmen judo sporunda aldığı başarılarla spor camiasının takdirini kazanırken, Şahinbey Belediyesi başarılı sporcunun her zaman yanında oldu. Elif Küçükarslan, büyük zorluklar çekerek öğrendiği judo sporunda öncelikle Türkiye şampiyonu olurken şimdi de gözünü dünya şampiyonluğuna dikti.

HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONASI

Şahinbey Belediyemizin aldığı başarılarda önemli destekler verdiğini belirten Elif Küçükarslan, “Ailem spor yapmama ilk başta izin vermedi. Ama ben vazgeçmedim ve antrenmanlara giderek Judo sporu yaptım. Türkiye şampiyonu olarak kendimi aileme kanıtladım. Fransa’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğim ve birinci olmak istiyorum” dedi.

ENGELLER SPORLA AŞILIR

Daha önceleri asosyal bir yaşam tarzına sahip olduğunu bunu da spor ile aştığını ifade eden Küçükarslan, “Spordan önce çok fazla kiloya sahiptim bu spora başladıktan sonra 67 kilodan 48 kiloya indim. Engelimden dolayı kimseyle iletişim kurmuyordum spor bana bu yönde de katkısı oldu, sosyalleştim” şeklinde konuştu.

“Tüm engelli arkadaşlarımın hepsini spor yapmaya davet ediyorum” diyen Küçükarslan, şu anki halini spora borçlu olduğunu kaydetti. Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu olan Küçükarslan’ın hedeflerine ulaşma yolunda kendisine her zaman destek olan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

Yorumlar (0)
17°
az bulutlu
banner8