banner7

Futsalda şampiyon Nuri Pakdil

İnegöl Belediyesi 150. Yıl Spor Turnuvası kapsamında ortaokullar arasında oynanan futsal müsabakaları sona erdi. Final maçında Samda Ortaokulunu penaltılarda mağlup eden Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu, şampiyon oldu.

YEREL YÖNETİMLER 29.02.2020, 21:27 01.03.2020, 15:18
Futsalda şampiyon Nuri Pakdil

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini 150. Yıl Spor Turnuvası ismiyle düzenlediği okullar arası spor müsabakaları tüm hızıyla sürüyor. Şubat ayında başlayan ve Nisan’a kadar devam edecek turnuvada, ortaokullar arasında oynanan futsal karşılaşmaları sona erdi.

FİNALDE BÜYÜK ÇEKİŞME

Bursa’nın en büyük spor organizasyonu unvanıyla gerçekleştirilen ve 50 kategoride 68 okuldan 5 bin öğrencinin yer aldığı turnuvanın küçükler futsal finalinde, Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu ile Samda Ortaokulu karşı karşıya geldi. finale kadar her iki takım da rakiplerine karşı üstünlük sağlamayı başarırken, final müsabakası büyük çekişmeye sahne oldu. Normal süresi 1-1’lik eşitlikle tamamlanan karşılaşmayı, Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu seri penaltı atışlarında 3-2 kazanarak kupanın sahibi oldu. Bu sonuçla Samda Ortaokulu da turnuvayı 2’nci olarak tamamladı.

Futsal müsabakalarının 3’üncülük 4’üncülük karşılaşmasında ise Gaziosmanpaşa Ortaokulu ile Kocatepe Ortaokulu karşı karşıya geldi. Gaziosmanpaşa Ortaokulu rakibini 5-1 mağlup edip 3’üncülüğü elde etti.

Yorumlar (0)
23°
açık
banner8