banner9

banner7

Virüsten değil zabıtadan korktular

Riskli grupta yer aldıkları için 65 yaş üstü yaşlıların ardından salgının yayılmaması için 20 yaş altındaki gençler ve çocuklar için uygulanan sokağa çıkma yasağına uyulmadığı çarpıcı görüntüler eşliğinde ortaya çıktı.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ 09.04.2020, 20:53 05.05.2020, 00:23

Yasak olmasına rağmen parkta hem de maskesiz korumasız ve sosyal mesafeyi dahi umursamayan gençler, karşıların da Osmangazi Belediyesi zabıtalarını görünce kaçtı.

Hükümet, toplumun salgından en az hasarla etkilenmesi ve yayılmanın önüne geçmek için okulların tatil edilmesi ile başladığı önlemlere, riskli grupta yer alan 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağının ardından 20 yaş altındaki gençler ve çocukların sokağa çıkma yasağı getirdi. Şehirlerarası seyahatlerin yasaklanmasını toplu alanlarda maske kullanımı ve mesafe zorunluluğu takip etti. Ancak havaların ısınmaya başlamasıyla özellikle istenmeyen görüntüler ortaya çıkmaya başladı.

Yer Bursa’nın 1 milyon nüfuslu Türkiye’nin en büyük ilçelerinden Osmangazi İlçesi Tuna Mahallesi. Salgın nedeniyle denetimlerini aralıksız olarak sürdüren Osmangazi Belediyesi ekipleri, sosyal mesafeye dikkat etmedikleri gibi maske takma gereği dahi duymayarak çekirdek yiyen gençleri uyarmak için durduğunda ortaya ilginç görüntüler çıktı. Ölümlere neden olan korona virüsünden korkmayan çok sayıda genç, zabıtanın yanlarına yaklaşmasıyla kaçmaya başladı.

‘TEHLİKE BÜYÜK; ZABITADAN DEĞİL VİRÜSTEN KORKUN'

1 milyon nüfuslu ilçelerinde toplum sağlığını korumak için tüm ekiplerin insan üstü bir gayret ve çaba ile çalıştığını açıklayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu görüntüler bizi çok üzdü. Bu işin şakası yok. Bu beladan birlikte mücadele edersek kurtulabiliriz. Gün kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin yaşamları için fedakarlık yapma zamanı. Yaşlılarımız, çocuk ve gençlerimiz özenle üzerinde durduğumuz canlarımız. Ama tüm vatandaşlarımızdan özellikle anne babalarımızdan aynı duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz. Ekiplerimiz yasanın onlara verdiği tüm cezai müeyyideleri uygulayacağımızı herkesin bilmesini isterim” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
13°
kapalı
banner8