banner9

banner7

Vatandaş evinde Osmangazi hizmette

Bursa Osmangazi Belediyesi, iki günlük sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından, evlerinde kalan vatandaşların başta ekmek olmak üzere acil ihtiyaçlarına yardımcı oluyor.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ 11.04.2020, 16:30 04.05.2020, 23:10
Vatandaş evinde Osmangazi hizmette

Osmangazi Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulamaya konan iki günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle evde kalan Osmangazilileri yalnız bırakmıyor. Osmangazi Belediyesi ekipleri, talepte bulunan Osmangazililerin evlerine kadar giderek ekmek ihtiyacını karşılıyor. Ekmeğin yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımını da sürdüren Osmangazi Belediyesi, sokağa çıkamayan ve ilaç alması gereken 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin de raporlu ilaçlarını eczanelerden alarak vatandaşlara ulaştırıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Vatandaşlarımız endişe etmesin. Hiçbir insanımız evden çıkamadığı için mağduriyet yaşamayacak. Vatandaşlarımızın her zaman hizmetindeyiz. Tüm resmi kurumlarla irtibat halindeyiz. Ekiplerimiz, sabahın erken saatlerinden itibaren görev başında. Özellikle 65 yaş üstü yalnız ve kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile ihtiyaç sahiplerimiz 112-155 ve 156 nolu Vefa Destek Hatları ile 444 16 01 çağrı merkezimize ulaşabilirler” dedi.

Yorumlar (0)
17°
az bulutlu
banner8