banner7

MÜSİAD’dan Osmangazi Meydanı’na ziyaret

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin yapımını hızla sürdürdüğü Osmangazi Meydanı inşaatını gezen MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, dev meydanın Bursa için büyük bir eser olacağını söyledi.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ 11.11.2020, 18:57

Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve tamamlandığında şehir içi trafik sıkıntısını büyük ölçüde çözecek olan Osmangazi Meydanı, her kesimden büyük ilgi görüyor. Hafriyat ve fore kazık çalışmalarının tamamlanmasının ardından daha da hızlanan dev projede, meydanın altına inşa edilecek 4 katlı otopark için yerin 24 metre altına kadar kazı yapılarak temel kotuna inildi. Temel kotuna grobeton dökülmesinin ardından ekipler, dev meydanın temeli için demir bağlama çalışmalarını sürdürüyor.

İŞ ADAMLARI ŞANTİYE ALANINI GEZDİ

Önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan Osmangazi Meydanı’ndaki inşaat çalışmalarını şehrin dinamikleri de Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın davetiyle yakından inceleme fırsatı buluyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa’nın hali hazırda devam eden en büyük projesindeki çalışmaları yerinde gördü. Bursa’nın hem sosyal alan hem de parklanma ihtiyacına aynı anda cevap verecek Osmangazi Meydanı ile ilgili hazırlanan sunumu izleyen MÜSİAD Bursa Yönetimi, daha sonra şantiye alanına geçti. Başkan Dündar, kamulaştırma sürecinden projenin temel aşamasına gelene kadar yapılan çalışmalar hakkında iş adamlarına bilgiler verdi.

ALPAY: “BURSA İÇİN BÜYÜK KAZANÇ”

Osmangazi Meydanı’nın Bursa için çok önemli bir proje olduğunu ifade eden MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, şantiye alanının büyüklüğünün de etkileyici olduğuna dikkat çekti. Bölgenin çöküntü durumdan kurtulup şehre kazandırılacağını belirten Alpay, “Osmangazi Meydanı’ndaki çalışmaları yerinde inceledik. Hakikaten şehrimize değer katacak, çok güzel bir proje oluyor. Şehirler meydanlarıyla anılıyor. Bizim şehrimizin merkezinde de böylesine güzel bir meydan olması Bursa’mız için çok büyük kazanç. Şehrimize böyle bir eser kazandırdığı için başta Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere projede emeği olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

DÜNDAR: “OSMANGAZİ MEYDANI BURSA’NIN PROJESİ”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, Osmangazi Meydanı’nın hafriyat çalışmalarının ardından artık yükselmeye başladığını ifade ederek, “Meydanda hafriyat çalışmalarıyla zemin kotuna inmiştik. Şimdi ise temel öncesi zemin betonları dökülüyor. Bursa’nın projesi olan Osmangazi Meydanı’nı şehrimize tanıtmak için ziyaretlerimiz devam ediyor. MÜSİAD Bursa Şubesi’ni ağırladık. Onlar da çalışmaları yakından gördüler. Bu proje, Bursa için önemli bir çalışma. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
banner8