banner7

Matlı'dan öğrencilere çağrı

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Türkiye’nin kalkınmasının tek yolu, hiç kuşkusuz donanımı yüksek nesiller yetiştirmektir. Teknolojiyle bütünleşmiş nesillerin yolu ise meslek liselerinden geçiyor” diyerek, öğrencileri meslek liselerini tercih etmeye davet etti.

EĞİTİM 23.07.2020, 11:13
Matlı'dan öğrencilere çağrı

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer MatlıLGS sonrası tercih telaşı yaşayan yüz binlerce öğrenci ile ailelerine, meslek liselerini tercih etmeleri yönünde çağrı yaptı. Gençlerin, eğitim-öğretim hayatlarının en önemli dönemlerinden birinde olduğunu ifade eden Başkan Matlı, “Öncelikle sınavda başarılı olan ve tercih yapacak tüm gençlerimizin, emeklerinin karşılığını almasını temenni ediyorum. Doğru lise tercihi, çocuklarımızın kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamasında ve doğru meslek seçiminde kilit rol oynamaktadır” dedi.

DİNAMİK EĞİTİM MODELİ

Öğrencilerin yapacakları tercihlerde, meslek liselerine öncelik vermelerinin önemine dikkat çeken Başkan Özer Matlı, “Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetişmesi amacıyla, meslek liselerinde Millî Eğitim Bakanlığı ve TOBB iş birliğinde büyük bir dönüşüm hamlesi başlatıldı. Öğrencilerimizi, sektörün beklentileri doğrultusunda iş hayatına hazırlamak için hem meslek liselerimizi fiziki anlamda daha kaliteli hale getiriyoruz hem de iş dünyasını sürecin içine aktif bir şekilde dâhil ederek, eğitim modelini daha dinamik hale getiriyoruz. Amacımız; meslek liselerini tercih eden öğrencilerimizin mezun olduklarında sektörde aranan eleman olmalarına imkân sağlamak. Bundan dolayı öğrencilerimizi, meslek liselerini tercih etmeye davet ediyorum” diye konuştu.

HAMİDİYE MTAL, TÜRKİYE`NİN İLK VE TEK TARIM LİSESİ”

Meslek liselerinin nitelikli dönüşümü kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı, TOBB, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) arasında ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandığını hatırlatan Başkan Özer Matlı, “Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Ömer Halis Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, protokol kapsamında Bursa`dan yer alan okullarımız. Bursa Ticaret Borsası olarak Türkiye’nin ilk ve tek tarım lisesi olan proje okulumuz Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitim kalitesiyle, Türkiye’ye rol model olması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okulumuz için fiziki alanların iyileştirilmesinden teknolojik alt yapının güçlendirilmesine, mentorluktan üye firmalarımızda beceri eğitimi ve teknik ziyaretlere kadar gereken tüm desteği veriyoruz” dedi.

“HAMİDİYE MTAL`İ TERCİH EDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE, BURS, NİTELİKLİ STAJ VE İSTİHDAM FIRSATI”

Geleceğin teminatı olan gençlerin bilgiyi yorumlayan, kullanan ve yeni teknolojiler üreten bireyler olarak yetiştirebilmenin yolunun mesleki ve teknik eğitimden geçtiğine dikkat çeken Başkan Özer Matlı, “Yürüttüğümüz tüm bu çalışmalarla amacımız; Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde yüksek donanımlı, teknolojiyle iç içe gençler yetiştirip, iş dünyasının nitelikli iş gücüne ulaşımını kolaylaştırmak ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlamaktır. Bursa Ticaret Borsası olarak kendini tarım alanında geliştirmek isteyen ve bu konuda başarı gösteren öğrencilere burs ve nitelikli staj imkânı sunmayı ve mezun olduktan sonra iş bulma konusunda gereken tüm desteği vermeyi taahhüt ediyoruz. Gençlerimizi Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ni tercih ederek, alanında uzmanlık için sunulan tüm bu fırsatlardan ve ayrıcalıklardan yararlanmaya ve iş hayatında “ara eleman değil, aranan eleman” olmaya davet ediyorum” dedi.

#Özer Matlı

Yorumlar (0)
14°
açık
banner8