banner7

BTÜ'de online tanıtım günleri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) geleneksel hale getirdiği üniversite tercih günleri etkinliğini bu yıl covid-19 salgın tedbirleri kapsamında BTÜ Online Tanıtım Günleri adı altında web seminerleri olarak düzenliyor.

EĞİTİM 04.08.2020, 11:29
BTÜ'de online tanıtım günleri

Çevrimiçi bölüm tanıtım toplantılarına aday öğrenciler doğrudan katılarak bölüm akademisyenleri ile görüşebiliyor. 29 Temmuz Çarşamba günü başlayan BTÜ Tanıtım Günleri, üniversite tercih sürecinin sona ereceği 14 Ağustosa kadar devam edecek.

Aday öğrenciler ÖSYM takvimi doğrultusunda 4-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite tercihlerini yapacak. Öğrencilerin tercihlerini belirleyeceği bu süreçte Bursa Teknik Üniversitesi de 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “BTÜ Tanıtım Günleri”nde aday öğrencileri online ağırlayacak. Öğrenciler Online Tanıtım Günleri boyunca haftanın her günü iki ayrı oturumda bölüm akademisyenleri ile birebir çevrimiçi görüşme fırsatı bularak; yerleşkeler, eğitim sistemi, beslenme, kültür - sanat, spor, kütüphane, laboratuvarlar, Sektörel Eğitim Programı, öğrenci değişim programları gibi konularda detaylı bilgi edinebilecekler.

Pandemi sürecinde uzaktan eğitimde başarılı bir dönem geçirdiklerini belirten BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Kurt; “Uzaktan eğitim tecrübemizle aday öğrencilerimize tercihlerinde yardımcı olmak üzere webinarlar ve zoom toplantıları içeren bir BTÜ Online Tanıtım Günleri programı oluşturduk. Üniversite tercihi yapacak öğrencilerimiz ve velilerimiz internet sitemizde aday öğrenci sayfamızın tanıtım sekmesinden ulaşabilecekleri (//tercih.btu.edu.tr/index.php?sid=8536) program kapsamında tüm bölümlerimizin akademisyenleri ile çevrimiçi birebir görüşerek üniversitemiz ve bölümlerimiz hakkında ilk ağızdan detaylı bilgi alabilecekler. Üniversite tanıtımında aday öğrencilerimize kolaylık sağlayan programımızı 29 Temmuz Çarşamba günü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültemizin bölümleri ile başlattık. Online tanıtım günlerimiz 14 Ağustos günü sona erecek. TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı desteğinde 23 proje ile Türkiye birincisi olan, bütçesinden Ar-Ge ye ayırdığı pay ile devlet üniversiteleri arasında ikinci sırada yer alan, sanayi işbirlikleri güçlü, nitelikli eğitim veren, araştırmacı, yenilikçi, genç ve dinamik bir üniversiteyiz. Öğrencilerimize ulusal teknoloji yarışmalarında destek sunuyoruz. Gelişmiş laboratuvarlarımız ve başarılı akademik kadromuz ile yeni öğrencilerimizin aramıza katılmasını heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner8